Telefonda Kullandığım Fotoğrafçılık Uygulamaları

Fotoğraf çekmeye bayılıyorum. Eskiden ne fotoğraf çekmek ne de çekinmek hoşuma giderdi. Erasmusa gittim geldim bunun gerekliliğin ötesinde farklı bir keyif olduğunun farkına vardım. Aldığım bu keyfi paylaştığım bir instagram hesabım da var eğer merak eder ve takip etmek isterseniz dilekozturhan kullanıcı adıyla paylaşımlar yapıyorum.

Konumuza geri dönersek uzun bir süredir fotoğraf çekmekten inanılmaz keyif alıyorum. Tabi ki bunla birlikte telefonda çektiğim fotoğrafları farklı efektlerle paylaştığımı da düşünürsek birçok program kullanıyorum. Bunlardan bazılarını özellikle faydalı olanları burada paylaşmak istedim.

İşte Listem:

B612

İlki benim favorim ve bir selfie uygulaması olan B612. Neden favorim çünkü harika fotoğraf filtreleri mevcut. Kendinize ve bulunduğunuz ortama bağlı uygun olan filtreyi mutlaka bulabilirsiniz. Bunun dışında kolaj çekimi yapabilir fotoğraflarınızı değişik emoji ve çıkartmalarla süsleyebilirsiniz.

Candy Camera

Diğer bir selfie uygulaması da Candy Camera. Cildinizin kusursuz çıkmasını istiyor, yine 30’dan fazla duygu belirten farklı filtrelerle harika fotoğraflar çekebilmek istiyorsanız kullanabilirsiniz. Fotoğraflarınıza ayrıca birçok çeşit çerçeve ekleyebilir, çıkartmalarla renklendirebilirsiniz. Ancak ben B612’nin filtrelerini daha çok tercih ediyorum. Daha hayali ve masalsı fotoğraflar istiyorsanız Candy Camerayı tercih edebilirsiniz. Gerçekçi bir o kadar da canlı fotoğraflar için B612 diyor ve geçiyorum.

Squaready

Adından da anlaşılacağı üzere uygulama fotoğraflarınızı kare haline getirebilmek için tasarlanmış. Özellikle instagram kullanıcılarının beğeneceği bir uygulama. Şu sıralar moda olan fotoğrafları kare şeklinde etrafı beyaz çerçeveli halde yapmak istiyorsanız işte bu programı kullanıyorsunuz ki beyaz dışında da birçok rengi arka planda kullanabilirsiniz.

Prisma

Sıra geldi bir türlü ısınamadığım ama lazım olur diye telefonumun bir köşesinde tuttuğum diğer bir uygulamaya. Prisma da çeşitli fotoğraf efektleri ve sanat filtreleri barındıran bir uygulama. Munk, Picasso ve daha dünyaca ünlü sanatçıların stillerini kullanarak fotoğraflarınıza süsleme ve desenler yapabiliyorsunuz. Bir indirip incelemenizde fayda var.

HDR Max

İşte diğer bir favorim olan uygulama HDR Max. Bu program sayesinde harika renk filtrelerini fotoğraflarınıza uygulayabilirsiniz. Fazla söze gerek yok indirin deneyin diyorum.

PicsArt

İşte olmazsa olmaz dediğim diğer bir uygulama. PicaArt sayesinde kolaj oluşturabilir, çizim yapabilir, benzersiz filtrelerini kullanabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Küçük resim paketleri, yazı tipleri, çıkartmalar ve kolaj şablonları ile tamamen ücretsiz bir uygulama. Kısacası buraya kadar söylediğim bütün uygulamaların özelliklerini içerisinde barındıran bir uygulamadır PicsArt.

Daha önce bunlar dışında kullandığım uygulamalar da oldu tabi ki ama şu anda temel olarak ihtiyacım olan uygulamaların hepsi bunlar. Bir Huawei kullanıcısı olarak tüm bu uygulamalardan ücretsiz ve eksiksizce faydalanabiliyorum. Size de tavsiye ediyor ve  iyi sihirler diliyorum.

Bir Cevap Yazın