Bilgimi Paylaşmak: Bilgi paylaştıkça çoğalır. Bilgimi, öğrendiklerimi paylaşarak birçok kişiye yol gösteriyor olduğumu fark ettim. Beni en çok motive eden de bu oluyor. Sadece çoğalan bilgi değil ben de çoğalıyorum. Daha çok şey öğrenip blogumda paylaşma aşkı taşıyorum bu sayede.

Kendimi İfade Etmek: Bazı insanlar konuşarak kendilerini ifade etmeyi severler. Ben yazarak anlatmayı sevenlerdenim. Lisedeyken okul dergisine yazım ilk eklendiğinde nasıl sevinmiştim. Edebiyat öğretmenimiz daha çok kitap okuyup daha çok yazı yazmamız için sürekli ödevler verirdi. Onların da büyük etkisi oldu. Yazdıkça yazmak istiyordum. Blog açmak ise bu isteklerimin en güzel sonucu oldu.

Çevre Edinmek: Blog yazarak birçok kişiyle tanışma şansım var. Hem blogger’lar arasından, hem de şans eseri yazımı okuyacak birçok okuyucum arasından farklı sektörlerde, farklı konumlarda birçok değerli insanı çevreme ekleyebilirim. Üstelik blog okumayı çok seviyorum. İnsanların hayatlarının kıyısından dahil olmak, hiç olmadı gözlemlemek hoşuma gidiyor. Benimle aynı duyguyu paylaşan bloggerlar olduğunu bilip hayatıma dahil olmaları da ayrı motive ediyor.

Fark Yaratmak: Lisedeyken gruplar halinde dergi çıkarmıştık. Bu anımı hiç unutmam. İlk defa kendi yazılarımdan oluşan bir dergi bastırdım. Adı ‘Sürçülisan’dı 🙂 Sloganımızda Sürçülisan ettiysek affola! Çok özenerek, sevinerek yaptığım ödevlerimden biriydi. Kişisel blogumu da kendim çıkardığım bir dergi gibi düşünüyorum. Bu blog sayesinde de hem kendi hayatımda hem de okuyucularımın hayatında ufakta olsa bir fark yaratmak en büyük gayem.

Kişisel Markamı Oluşturmak ve Geliştirmek: İnternet çağında, kişisel markamı oluşturmak için atabileceğim en önemli adımlardan birisi blog yazmak. Bloggerlık, vloggerlık yapmanın amaçlarından biri de kesinlikle budur. Marka olmak, yazılarını, görüşlerini geniş kitlelerle paylaşmak en değerli eylemler çağımızda.

Para Kazanmak: Bu kesinlikle son amacım. Çünkü üsttekilerden biri gerçekleşmezse, eksik olursa para kazanmamı geçtim kazanmanın benim için bir anlamı olmaz. En sevdiğim şeyi yaparak yani yazı yazarak para kazanabilirsem ise en büyük mükafatlardan birini almış olurum.