Dikkat! Yakıcı Madde

Geçmişten ders çıkarmak diye güzel bir söz vardır. Sözlerin şahı…

Kişi geçmişindeki hataları tekrar etmese, bir kerede bıraksa aslında hayatta üst üste level atlayacaktır. Ancak geçmişin de gözü kara. Bırakmıyor hemen seni öyle. Yakana yapıştın mı direniyor unutma, unutturma diye.

Bir yığın hata, bir yığın yanlış… Yanlış inançlar, yanlış düşünceler, yanlış insanlar, yanlış ilişkiler…

Seni sen yapan geçmiştir klişelerini istemiyorum artık.

Ben mesela;

Günah çıkarttırmak istiyorum. Evet, evet çıkarttırmak istiyorum. Bana yapılan günahları bir bir çıkartmak. Nasıl oluyorsa artık, taşlayarak mı, ayinler düzenleyerek mi, derin sulara salarak mı hiç fark etmez. Kim bilir zaten çıkmıştır hepsi bir bir ama salınarak ama söverek!?

İnatlaşmak bana göre değil. Bırakıyorum hepinizi gökyüzüne bir balon gibi. Nerde patlamak isterseniz oraya uçun.

Ciddiye almıyorum da. Boş bardakta ki bir damla su kadar ciddiyim hepinize karşı.

Derin serzenişler, derin hikayeler, üzücü geçmişleriniz, yaşadığınız acılar benim alakam değil. Acındırarak sadece kendinize aynı yerden defalarca kanca takıyorsunuz hepsi bu.

Yolcu yolunda gerek. Samimiyetsiz ilişkileriniz, önden gül arkadan tüy davranışlarınızla baş başasınız.

Ağlak, mağdur rolleriniz ile sizi bulunduğum konumdan en uzak noktaya gönderiyorum füze ile. Belki orada yardımcı olacak birilerine rastlarsınız.

Bir çiçeği nereye bıraktıysam orada dursun istiyorum. Eğer onun için daha iyi bir yer biliyorsanız önce söyleyin sonra bırakın. 

Mesela en sevdiğim yemeği ilk sıraya koyuyorum. Siz isterseniz çorbadan başlayın ben tatlıyla giriş yapıyorum.

Seviliyorsun diyenleri tek tek elekten geçiriyorum, delikte sıkışıp kalanları ise çöpe döküyorum. Sevmenin inceliğini bilmeyenler bunlar.

Sevdiklerime altın tepside duygularımı sunmuyorum artık. Antikada alsınlar alacaklarını, kıymet derecelerini eski bir terazi ile ölçüyorum.

Mükemmelini aramıyorum. Mükemmelin olmadığını kabul edip elimdekilerle yetinebilmeyi öğreniyorum.

Tavsiyelerimi de kendime saklıyorum. Her koyun bacağından asılır laflarınızda kuzu kuzu boğulabilirsiniz.

Hem artık kendimi hepinizden çok seviyorum. Kafama en ufak taş fırlatan egolarınız, bencillikleriniz, iğneleriniz, istekleriniz ile sizi size bırakıyorum.

Karşılıksız, egosuz, çıkarsız, yalansız, içten gelen tüm duyguları ise yanıma alıyorum. Ne arkada ne önde yan yana yürüyelim geleceğe doğru diye.

“Dikkat! Yakıcı Madde” hakkında 2 yorum

Bir Cevap Yazın