2020’ye 5 Kala: Mutlu Yıllar!

Uzun zamandır bloguma yazı yazamıyorum. Doğrusu hiç yazı yazmıyorum ve üstelik blogta okuyamıyorum. 2020 yılına 5 kala Merry Christmas hikayeleri, ponponlu yılbaşı ağaçları, noel babalı kırmızı ev çorapları (ben de aldım hem de en noel babalısından kihkihkih) havada uçuşurken 2019’a buradan da veda etmezsem olmaz diye düşündüm.

Öncelikle 2019 için kısa bir değerlendirme yapmalıyım. Koşturmacalı ve farklı bir sene oldu bu yıl benim için. Söz, nişan, düğün hazırlıkları, düğün ve balayı aslında 2019’un benim için özet kelimeleri olabilir. Son çeyrekte ise kendimden beklenmeyecek bir adım attım. Ne iş yapmam ya da günde 9-10 saatimi harcayarak beni mutlu eden ne olabilir soruları beni farklı bir alana yönlendirdi. Canlı çiçek tasarımı eğitimi aldım ve rengarenk bir dünyanın içine adım attım bu son bir ayda. Blogumla ilgilenememin sebebi de buydu aslında. Çiçek tasarımı yanı sıra bu işin nasıl yürütülmesi gerektiği yani bir işletmenin kurulması ve yönetilmesi kısmını da öğrenmeye adım attım.

Tüm bunları bir paragrafta anlatmamın basitliğine aldanmayın hala bir iş kurmak ve bunu yürütebilmek kavramları gözümü korkutuyor. Henüz başlamış değilim anlayacağınız üzere. Planladığım bir zaman var işe ilk startı vermek için lakin hayatın neler getireceğini bilmediğimden bu bir süre de ben de kalacak.

Bir şeyler için çabalarken hayatın sizin için farklı planlar içinde olmasını biliyorsunuzdur. Bilmiyorsanız da öğrenmeniz yakındır. 🙂 Daha önceki yılda yani 2018 sonlarında koca bir yapılacaklar listesi yapmıştım kendime. Ancak o listeyi kaç kere açıp baktın diye sormayın. Okunacak kitaplar, izlenecek filmler, gidilecek yerler, yapılacak şeyler vesaire vesaire… Üzerinden bir yıl geçmesinin akabinde artık bu liste yapma, kendine yapılacak, ‘bitirilecek’ görevler verme kavramına biraz daha mesafeli yaklaşmaya başladım. Çünkü az önce de dediğim gibi,

 “Hayat, biz gelecek için planlar yaparken, başımızdan geçenlerdir..”

Öyle ki 2020 yılında her şeyi akışına bırakmaya karar verdim. Listelemek, eyleme dökmek bir yana kafamda dahi üzerine iki kez düşünmeyeceğim pek çok şeyi. Çünkü artık biliyorum ki ben hiçbir zaman yaptığı tüm listeyi tikleyen kişilerden olamayacağım. Ancak şunun da farkına vardım ki yaptıklarımla bir liste oluşturup tik atmak belki daha büyük motivasyon kaynağım olacak.

Kısacası 2020 için hiçbir planım yok sevgili blog okurlarım. Bu yeni yılın ne bana ve herkese ne getireceğini sabırsızlıkla bekleyenlerdenim. Lakin yine yeniden bu yepyeni yılın hepimize sağlık ve huzur getirmesini diliyorum. Umarım siz yaptığınız listeyi tek tek tikleyenlerden olursunuz veya benim gibi boşverenlerden.

Bu arada sizin nasıl geçti 2019 yılınız, görüşmeyeli neler yaptınız ve yeni yıldan beklentileriniz var mı merakla cevaplarınızı bekliyor olacağım.

Çok Mutlu Noeller herkese,

Very Merry Christmas Everyone…! 🙂 ❤

Bir Cevap Yazın